O nás

ŠČOTKASkupina ŠČOTKA je rodinná značka, ktorá spája dve spoločnosti - V I K O spol. s r. o. a APL TREND s. r. o. Spoločnosti, ktoré sídlia v spoločnom areáli v obci Považská Teplá, veľmi úzko spolupracujú v rámci výrobného procesu aj administratívnych úkonov.

Príbeh rodinného podnikania sa začal písať v roku 1995, keď pán Ladislav Ščotka po niekoľkoročnom samostatnom podnikaní vstúpil do spoločnosti V I K O, spol. s r. o. ako polovičný vlastník a od novembra v roku 1996 sa stal jediným majiteľom spoločnosti.

Spoločnosť V I K O, spol. s r. o. dnes úspešne vedú bratia Ing. Peter Ščotka, PhD. a Mgr. Miloš Ščotka, ktorú po dlhoročných skúsenostiach vo vedení spoločnosti v roku 2016 prevzali od svojho otca Ladislava Ščotku.

Spoločnosť V I K O spol. s r. o. vznikla v roku 1993 ako firma zaoberajúca sa betonárskou výrobou tvárnic a oceľových sieťovín. Už od svojho vzniku sa spoločnosť taktiež zaoberala oceľovými konštrukciami. Návrh, výroba a montáž oceľových konštrukcií a zámočníckych výrobkov je aj dnes jej hlavným predmetom činnosti. Postupným rozširovaním spoločnosti a snahe čo najviac vyhovieť naším klientom v súčasnosti ponúkame komplexné služby s dôrazom na kvalitnú prípravu konštrukcií a čo najkratšiu dobu montáže u zákazníka.

V roku 1998 prišiel podnet pre rozšírenie oblasti podnikania a priestor pre vznik druhej spoločnosti - APL TREND s. r. o. Firma pôsobí najmä v strojárskom a automobilovom priemysle. Okrem inštalácie, transportu a údržby strojov, ktorým sa venuje od svojho založenia, sa spoločnosť venuje zložitejším a technicky náročnejším činnostiam. Dokáže tak ponúknuť svojim zákazníkom veľmi sofistikované riešenia pre optimalizáciu a automatizáciu výroby a tým podporiť rast a produktivitu firiem našich zákazníkov. Ide najmä o návrh, vývoj a výrobu jednoúčelových zariadení, manipulátorov, kompletných dopravníkových systémov a periférií strojov a výrobných liniek. Snažíme sa naším zákazníkom poskytovať kompletnú podporu v oblasti automatizácie, a preto v súčasnosti pracujeme na vývoji vlastných robotických automatov.